Kościelisko - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Kościeliska

Kościelisko to niewielka miejscowość zlokalizowana na Podhalu, w województwie małopolskim, powiecie tatrzańskim, w bezpośrednim sąsiedztwie zimowej stolicy Polski - Zakopanego, często traktowanego jako bazy wypadowej m.in. do tej miejscowości. Takie usytuowanie sprzyja dogodnej komunikacji z różnych części kraju. Najlepiej sięgnąć po pomoc w poszukaniu odpowiedniego dojazdu autobusowego lub kolejowego, i skorzystać z wyszukiwarki internetowej, odnajdującej optymalne rozwiązania komunikacyjne - GoEuro.pl.

Jadąc własnym autem, ruszając z terenów Polski północnej i centralnej, najlepiej w pierwszym rzędzie kierować się na Zakopane. Właściwym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drogi krajowej S7, która doprowadza w okolice Rabki Zdrój, po czym należy skręcić w krajową D47 i dojechać nią aż do Zakopanego (część trasy to sławetna Zakopianka łącząca Kraków z Zakopanem). W mieście na rondzie Dmowskiego, trzeba zjechać w ulicę Powstańców Śląskich i jechać nią około 5 km aż do samego Kościeliska. Z centrum miejscowości można również dojechać do innej drogi wojewódzkiej - nr 958 (około 1,8 km), łączącej m.in. Zakopane z Witowem, Chochołowem, stanowiącej alternatywny dojazd do Kościeliska od strony zachodniej.

Bliskie położenie Zakopanego sprzyja korzystaniu z udogodnień komunikacyjnych tego miejsca - m.in. z funkcjonującego tam węzła kolejowego, obsługującego wiele ważnych kierunków (m.in. Warszawa, Gdynia, Częstochowa, Kraków). Dworzec kolejowy znajduje się przy ulicy Chramcówki. Można również dotrzeć tu autobusem, który swój końcowy przystanek mają na dworcu głównym na ulicy Kościuszki. Dotarcie do Zakopanego to pierwszy krok, następnie należy skorzystać z lokalnej komunikacji, która obsługiwana jest przez linie autobusowe i prywatne busy. Kursy do Kościeliska realizowane są z dworca w Zakopanem. Trasę tę pokonują linie nr 70 i 72 (przewóz osób Lider Bus).

rozwiń
Kościelisko - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij