Zakopane

Zakopane to największe miasto położone u podnóża Tatr, drugie co do wielkości na Podhalu, po Nowym Targu. Zamieszkuje je ok. 30 tys. mieszkańców, rocznie odwiedza ok. 2-3 mln turystów.

Tłok panuje tu właściwie przez cały rok, a spowodowany jest sławą miejscowości jako najważniejszego po polskiej stronie Tatr ośrodka uzdrowiskowego, turystycznego i sportów zimowych.

Ponadto znajdują się tutaj zabytki stanowiące wyśmienite przykłady stylu podhalańskiego i zakopiańskiego zwanego też witkiewiczowskim, jak np. kaplica Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce, willa „Koliba”, w której mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego czy willa „Atma”, jaką zajmuje Muzeum Karola Szymanowskiego.

Miasto stanowi doskonały punkt wypadowy na wycieczki w Tatry i do wielu podhalańskich miejscowości.

Niezliczona ilość szlaków turystycznych, w zestawieniu z licznymi zabytkami, charakterystycznymi straganami z pamiątkami i jedzeniem, niezmiennie przyciągającymi turystów i miejscowych, stoki i wyciągi narciarskie, muzea, wystawy, parki rozrywki, doskonale rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna - to gwaranty udanego urlopu dla każdego, o każdej porze roku.

Dodaj opinię
Zakopane adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zakopane, zobacz gdzie w Kościelisku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zakopane.
  • 34-500 Zakopane
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zakopane opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij