Witowiańska Watra

Watra – czyli ognisko. Witowiańska Watra to zatem folklorystyczna impreza w ramach Tatrzańskich Wici. Główny punkt programu to doroczne mistrzostwa świata w jedzeniu bundzu na czas. Przed każdym uczestnikiem konkursu stoi 25 dekagram świeżego sera owczego. Najlepsi potrafią uporać się z tym sporym kawałkiem w nieco ponad minutę.

Witowiańska Watra zawsze rozpoczyna się mszą świętą w kaplicy świętej Anny na Płazówce. Następnie górale ze śpiewem i głośną muzyką przyjeżdżają tradycyjnymi powozami na miejsce właściwego wydarzenia – najczęściej jest to polana strażackiej remizy. Tam rozpala się gigantyczne ognisko, a przygrywająca muzyka zespołów ludowych i występy regionalnych artystów zapewniają dobrą zabawę przy jadle i napitku.

Dodaj opinię

Jedna z najciekawszych imprez ludowych, przeprowadzana w letnie wakacje przy okazji Tatrzańskich Wici. Główny punkt programu to wielkie ognisko - a skoro góralska watra, to oznacza huczną zabawę z występami folkowych kapel, miejscowych artystów oraz regionalnymi specjałami. Istotnym elementem są też coroczne mistrzostwa świata w jedzeniu owczego sera na czas.

Witowiańska Watra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Witowiańska Watra, zobacz gdzie w Kościelisku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Witowiańska Watra.
  • 34-512 Witów
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Witowiańska Watra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij