Szlak pieszy Kiry – Polana Chochołowska

W niewielkiej wsi Kiry pod Kościeliskiem, na skrzyżowaniu szlaków, jedna zielona odnoga prowadzi do Doliny Kościeliskiej, a druga – na zachód – do Doliny Chochołowskiej, największej w polskich Tatrach.

Po niespełna 10 kilometrach i 3 godzinach stosunkowo łatwej (318 m przewyższeń) drogi dociera się na Polanę Chochołowską. Mijane po drodze Polana Biały Potok, Dolina Dudowa czy Siwa Polana gwarantują wspaniałe widoki w górskich plenerach.

Niedaleko głównego celu omawianej trasy znajduje się schronisko, więc można zaplanować dłuższe i trudniejsze wyprawy, m.in. na Rakoń, Grzesia lub któryś z mierzących ponad 2000 m n.p.m. Wierchów: Kończysty, Jarząbczy, lub Starobociański.

Dodaj opinię
Szlak pieszy Kiry – Polana Chochołowska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak pieszy Kiry – Polana Chochołowska, zobacz gdzie w Kościelisku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak pieszy Kiry – Polana Chochołowska.
  • 34-511 Kościelisko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak pieszy Kiry – Polana Chochołowska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij