Święto Lasu na Siwej Polanie

Święto Lasu na Siwej Polanie - dla jednych wyjątkowo toporna impreza, dla innych atrakcje sypią się "jak wióry przy wycince". Gwóźdź programu to oczywiście zawody drwali – rąbać i ciąć drzewo łatwo nie jest, ważna jest nie tylko czysta siła fizyczna, ale też umiejętności techniczne. W przypadku konkurencji zespołowych istotne jest zgranie partnerów – jak w innych sportach drużynowych. Do rąbanki mogą przyłączać się również turyści.

Poza rywalizacją drwali, w trakcie Święta Lasu atrakcją są występy ludowych tancerzy, kapel, zespołów i artystów muzycznych. Do tego konkurs na najpiękniejszego prawdziwka i dobra zabawa przy ognisku.

Święto Lasu organizują wspólnie Wspólnota Leśna Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie, Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku oraz Nadleśnictwo Nowy Targ. Impreza odbywa się u wejścia do Doliny Chochołowskiej w połowie sierpnia w ramach Tatrzańskich Wici.

Dodaj opinię

Tradycyjna ludowa zabawa - przez niektórych oceniana jako obciachowa, dla innych będzie przykładem regionalnego kolorytu i folkloru. Sierpniowe “Święto Lasu na Siwej Polanie” to wielkie ognisko, występy lokalnych artystów oraz kilka tematycznych konkursów. Gwóźdź programu to zawody drwali, w najróżniejszej formie. Impreza stanowi część Tatrzańskich Wici.

Święto Lasu na Siwej Polanie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Święto Lasu na Siwej Polanie, zobacz gdzie w Kościelisku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Święto Lasu na Siwej Polanie.
  • 34-511 Kościelisko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Święto Lasu na Siwej Polanie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij